Ogłoszenia parafialne 15 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Św. O godz. 16.15 – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
  2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Na Mszy św. o godz. 10.00 za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecamy Bogu sprawy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej.
  3. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów zdążających na Jasną Górę pieszo i na rowerach. W następną niedzielę, 22 sierpnia, ok. godz. 11.30 dotrze do nas 41 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie do plecaka intencji, który znajduje się na bocznym ołtarzu składamy swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 12.00 i przerwie obiadowej trwającej do 13.45. Wieczorem przybędzie Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego.
  4. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Szczercowa będą miały miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 14.00 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym wrześniowym odpustem.
  5. Pragniemy poinformować o pięknej inicjatywie druhów OSP w Szczercowie, którzy wydali fotoksiążkę poświęconą ks. Józefowi Komperdzie. Pozycja ta jest wyrazem wdzięczności za 36 – letnią posługę ks. Proboszcza w naszej parafii. Została zaprojektowana i wydana w twardej sztywnej okładce na dobrej jakości papierze, zawiera 50 stron na których znajdują się 103 opisane fotografie. Pochodzą one z archiwum straży, od Szczercowian, którzy udostępnili swoje zdjęcia oraz z Domu Księży Emerytów w Łodzi. Fotoksiążka zawiera również krótką biografię księdza kanonika z fragmentami homilii z uroczystości pogrzebowych, napisaną przez katechetkę p. Iwonę Fijałkowską – Kaczmarską. O wydaniu w takiej formie fotoksiążki zdecydowali inicjatorzy projektu chcąc uczcić pamięć księdza Kanonika. Mieli też na uwadze przetrwanie tej pamięci w przyszłości. Cena tej fotoksiążki wynosi 202 zł. zgodnie z fakturą firmy CEWE w Kędzierzynie Koźlu. Dnia 11 lipca pierwszą wydaną fotoksiążkę z dedykacją: „Dla rodziny Księdza Kanonika Józefa Komperdy od Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczercowie”, delegacja straży zawiozła do Rogoźnika i przekazała bratowej i bratanicy ks. Józefa. Fotoksiążka dla zainteresowanych kupnem jest dostępna w celu obejrzenia i podjęcia decyzji o zamówieniu w kancelarii parafialnej.