44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 15 sierpnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 15 sierpnia 2021 r.

  1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Św. O godz. 16.15 – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
  2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Na Mszy św. o godz. 10.00 za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecamy Bogu sprawy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej.
  3. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów zdążających na Jasną Górę pieszo i na rowerach. W następną niedzielę, 22 sierpnia, ok. godz. 11.30 dotrze do nas 41 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie do plecaka intencji, który znajduje się na bocznym ołtarzu składamy swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 12.00 i przerwie obiadowej trwającej do 13.45. Wieczorem przybędzie Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego.
  4. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Szczercowa będą miały miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 14.00 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym wrześniowym odpustem.
  5. Pragniemy poinformować o pięknej inicjatywie druhów OSP w Szczercowie, którzy wydali fotoksiążkę poświęconą ks. Józefowi Komperdzie. Pozycja ta jest wyrazem wdzięczności za 36 – letnią posługę ks. Proboszcza w naszej parafii. Została zaprojektowana i wydana w twardej sztywnej okładce na dobrej jakości papierze, zawiera 50 stron na których znajdują się 103 opisane fotografie. Pochodzą one z archiwum straży, od Szczercowian, którzy udostępnili swoje zdjęcia oraz z Domu Księży Emerytów w Łodzi. Fotoksiążka zawiera również krótką biografię księdza kanonika z fragmentami homilii z uroczystości pogrzebowych, napisaną przez katechetkę p. Iwonę Fijałkowską – Kaczmarską. O wydaniu w takiej formie fotoksiążki zdecydowali inicjatorzy projektu chcąc uczcić pamięć księdza Kanonika. Mieli też na uwadze przetrwanie tej pamięci w przyszłości. Cena tej fotoksiążki wynosi 202 zł. zgodnie z fakturą firmy CEWE w Kędzierzynie Koźlu. Dnia 11 lipca pierwszą wydaną fotoksiążkę z dedykacją: „Dla rodziny Księdza Kanonika Józefa Komperdy od Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczercowie”, delegacja straży zawiozła do Rogoźnika i przekazała bratowej i bratanicy ks. Józefa. Fotoksiążka dla zainteresowanych kupnem jest dostępna w celu obejrzenia i podjęcia decyzji o zamówieniu w kancelarii parafialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram