44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 8 sierpnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 8 sierpnia 2021 r.

  1. Dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. We wtorek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Wawrzyńca. Tradycyjnie tego dnia przybywają do naszej parafii pielgrzymi z diecezji toruńskiej i pelplińskiej, którzy wędrują w tym roku w formie sztafetowej, zmieniając się każdego dnia. W środę rano po Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00 wyruszą na kolejny etap pielgrzymki.
  3. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w piątek po wieczornej Mszy św.
  4. W najbliższą niedzielę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Św. pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy także do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy polecać Królowej Polski losy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej. Wójt i Rada Gminy Szczerców serdecznie zapraszają na tę uroczystość.
  5. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej, która po raz 41 będzie pielgrzymować na Jasną Górę pod hasłem: „Jezus – nadzieją Kościoła Łódzkiego”. Do niej, od wielu lat dołączają nasi parafianie. Chętni mogą zgłaszać się codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00.
  6. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać. Składam także serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli – złożone w ramach tacy gospodarczej. Przekazaliśmy również poprzez Caritas ofiary zebrane do puszek na rodziny w Bejrucie w wysokości 1050 zł.
  7. Jutro o godz. 7.00 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłego ks. proboszcza Józefa Komperdy z racji przypadającej tego dnia rocznicy Jego urodzin. Ukazał się także artykuł Jemu poświęcony w tygodniku Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram