44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 1 sierpnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 1 sierpnia 2021 r.

 

 1. Zmiany personalne księży w naszej archidiecezji objęły także parafię Szczerców. Od 27 sierpnia miejsce ks. Mateusza Wójtowicza zajmie nowo wyświęcony ks. Bogdan Werecki. Dziękujemy dzisiaj za trzyletnią gorliwą posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Mateuszowi, który udaje się w sierpniu na urlop. Otrzymał on nominację na zastępcę Duszpasterza Akademickiego Archidiecezji Łódzkiej. Będzie także pomagał przy Łódzkiej Pielgrzymce na Jasną Górę. „Wdzięczność jest pamięcią serca” – będziemy więc pamiętać i dziękować Bogu, który przez kapłaństwo ks. Mateusza obdarzał nas swoimi łaskami.
 2. Dziś mija 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 4. We wtorek w południe zatrzymają się w naszym kościele na Mszę św. i obiad pielgrzymi z Kruszwicy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17.00 – Godzina Święta podczas której będziemy adorować Jezusa i modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Do chorych i starszych parafian udamy się z posługą sakramentalną przed południem. W piątek 6 sierpnia przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas wieczornej Eucharystii i nabożeństwa.
 8. W związku z rocznicą eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia 2020 r., Ks. Abp Grzegorz Ryś, „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszenie „Dom Wschodni” oraz parafie archidiecezji łódzkiej organizują pomoc dla chrześcijan Libanu. Z tej racji przeprowadzana jest dziś zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na ten cel, a jutro (2 sierpnia), o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza św. w archikatedrze łódzkiej w intencji Libanu. Przed Mszą św. nastąpi połączenie z chrześcijanami zgromadzonymi w tym samym czasie na modlitwie w Bejrucie, aby przekazać braterskie pozdrowienie i wspólnie wołać do Boga o pokój w Libanie. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube archidiecezji łódzkiej. Za przekazane dzisiaj do puszek ofiary dziękujemy.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w ramach tacy gospodarczej. W ubiegłą niedzielę z racji poświęcenia pojazdów przesłaliśmy 1800 zł. na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Działalność łódzkiej Caritas wsparliśmy sumą 400 zł. zebraną w ubiegłą niedzielę do puszek.
 10. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. Nasza parafia tradycyjnie przyłączy się do Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się po 8 sierpnia.
 11. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 12. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Ireneusza Cierlaczyka, l. 44 z ul. Praga. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram