44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 25 lipca 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 25 lipca 2021 r.

  1. Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele w ostatnią niedzielę lipca w związku ze wspomnieniem świętych Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Z tej racji ogarniamy wdzięczną myślą nasze babcie i dziadków, obejmujemy ich naszą modlitwą. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu.
  2. 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Tradycyjnie po Mszach Świętych błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów przed kościołem. Wesprzyjmy polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez złożoną przy poświęceniu ofiarę w misyjnej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.
  3. Jutro na mszy św. wieczornej będziemy polecać Bogu s. Annę, naszą organistkę w dniu jej imienin, prosząc o potrzebne łaski w realizacji powołania zakonnego.
  4. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  5. W związku z zakończeniem posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Mateusza chcemy wyrazić mu nasze podziękowanie. Uczynimy to w przyszłą niedzielę
    1 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00.
  6. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy. Bóg zapłać.
  7. W miniony czwartek zamontowano w pięciu oknach naszej świątyni nowe witraże. Dziękujemy ich fundatorom. Pozostałe witraże w nawie głównej pojawią się do końca tego roku.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram