Ogłoszenia parafialne 11 lipca 2021 r.

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  3. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na lipcowe nabożeństwo fatimskie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  4. Parafia nasza wspierająca systematycznie rodziny w Syrii otrzymała w podziękowaniu certyfikat „Przyjaciela programu Rodzina Rodzinie”, przypominający darczyńcom, jak wiele dobra przekazali potrzebującym rodzinom. Na stoliku pod chórem, obok puszki do której przekazujemy ofiary na ten cel, znajdują się broszury Caritasu opisujące aktualną sytuację w Syrii.
  5. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać. Dobiega końca remont plebanii. Składamy uzupełnienia do wniosku o dofinansowanie remontu kaplicy św. Barbary.
  6. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i Wydział Duszpasterstwa Rodzin zapraszają pary narzeczonych do udziału w wakacyjnym przygotowaniu do małżeństwa
    w formie Wieczorów dla Zakochanych. Wieczory będą prowadzone w formie online dwa razy w tygodniu, od 13 lipca do 5 sierpnia. Informacje i zapisy na stronie: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl
  7. W najnowszym Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską. Niedziela, Idziemy i Przewodnik Katolicki zawierają artykuły związane z życiem Kościoła. Zachęcamy do lektury.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. Janina Jachacz z ul. Głowackiego i Władysława Majcherek z Niw. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…