Ogłoszenia parafialne 27 czerwca 2021 r.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe.
  4. Dziś o godz. 15.00 – Msza św. przy kapliczce na Załużu, a w czwartek o godz. 19.00 dla mieszkańców Podklucza na nowym placu zabaw.
  5. We wtorek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku. Msze św. w naszym kościele: o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  6. W środę na nowennie i Mszy św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek -Godzina święta od 17.00 i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od 15.00 adoracja najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych do południa. Ks. Mateusz, z powodu wyjazdu z ministrantami i scholą młodzieżową w góry, odwiedzi swoich chorych w 2 piątek miesiąca – 9 lipca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  8. Pragniemy poinformować, że nasza parafianka – p. Anita Jaskulska – Jędraszek, ukończyła Szkołę Katechistów Archidiecezji łódzkiej i będzie posługiwać w dziele ewangelizacji pomagając w prowadzeniu w parafii spotkań formacyjnych.
  9. W dzisiejszą niedzielę ostatni raz będzie Msza św. o godz. 14.00 oraz transmisja mszy św. o godz. 10.00 przez Internet.
  10. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od godz. 9.00 do 10.00.
  11. Zmiany personalne księży w archidiecezji łódzkiej objęły także naszą parafię. Z końcem sierpnia odchodzi ks. Mateusz Wójtowicz, a jego miejsce zajmie nowo wyświęcony ks. Bogdan Werecki. Pożegnanie ks. Mateusza planujemy w niedzielę 1 sierpnia, potem ksiądz udaje się na urlop. Od września będzie pracował w Duszpasterstwie akademickim w Łodzi.
  12. Przekazujemy zaproszenie na darmowe badanie kości i porady specjalisty, które będzie przeprowadzane 1 lipca przy ul. Św. Floriana 3. Zapisy chętnych w aptece „Dar zdrowia”.
  13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Są do odebrania wakacyjne numery Różańca i Tak Rodzinie.
  14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Józef Sobala, lat 91 z ul. Piłsudskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…