Ogłoszenia parafialne 20 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj dzieci z klas IV przeżywają swoją Rocznicę I Komunii św. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. We wtorek 22 czerwca ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe odbędzie się tego dnia wyjątkowo wcześniej – o godz. 17.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków – w poniedziałek o godz. 19.00.
  3. W środę przypada Dzień Ojca. Tego dnia będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  4. W czwartek 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 7.30, 17.30 i 18.00. Zapraszamy również na Mszę św., którą odprawimy o godz. 19.00 na Wyspie. Podobnie jak modliliśmy się za mieszkańców poszczególnych wiosek przy kapliczkach tak chcemy prosić o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Szczercowa. W przyszłą niedzielę 27 czerwca – Msza św. na Załużu o godz. 15.00.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, naukę dzieci i młodzieży, za pracę wychowawczą nauczycieli w trudnym czasie pandemii. Będziemy też prosić o dobre i bezpieczne przeżycie czasu wakacji.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Bożena Sypniewska, lat 76 z Zagadek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…