Ogłoszenia parafialne – 19 marca 2017 r.

1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętych tego dnia – o godz. 7.00, 10.00 i 17.00 przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej, o godne wypełnianie przez nich swojego powołania oraz za naszą archidiecezję, której patronuje św. Józef.

2. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na wieczornej mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko nienarodzone a matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. W Dzień Świętości Życia odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia. Tego dnia w Piotrkowie Tryb. w ramach 800-lecia miasta oraz Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka z udziałem prezydentów Polski i Węgier.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na wsparcie polskich misjonarzy (zebraliśmy 650 zł.). Dzisiaj kolejny miesiąc organizujemy zbiórkę ofiar na wsparcie syryjskiej rodziny w ramach akcji Rodzina Rodzinie. Za ten dar serca serdecznie dziękujemy.

4. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Od dzisiaj możemy nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek oraz małe paschaliki. Uzyskane ze sprzedaży tych świec środki przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

5. Zachęcamy do lektury wielkopostnych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Olczak i Teresa Jędraszek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.