Ogłoszenia parafialne 13 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.00 zabrzmi w naszym kościele śpiew gregoriański tak mocno zakorzeniony w tradycji Kościoła w wykonaniu scholi gregoriańskiej z Łodzi. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z racji 13 dnia miesiąca.
  2. W przyszłą niedzielę – 20 czerwca uczniowie klas IV przeżywać będą na Mszy św. o godz. 10.00 swoją Rocznicę I Komunii św. Spotkania przygotowujące: dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00, we wtorek o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 10.00 spowiedź dla nich i dla rodziców.
  3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z I klas ponadpodstawowych: w poniedziałek i w piątek po nabożeństwie czerwcowym.
  4. Zapraszamy na Wieczór uwielbienia w przyszłą niedzielę.
  5. Dziękując za liczny udział w adoracji w czasie „Doby eucharystycznej” przypominamy, że codziennie Koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 rozpoczyna się w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwa do Mszy św. wieczornej. Jest wiele spraw, które warto polecić Bogu w czasie tej modlitwy.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej oraz na tacę gospodarczą. Bóg zapłać. Za miesiąc pojawi się pierwsza część witraży w oknach naszej świątyni. Wznowiono także prace na plebanii przy ociepleniu strychu.
  7. Ministranci i schola młodzieżowa rozprowadzają dzisiaj przed kościołem wykonane własnoręcznie przedmioty celem pozyskania funduszy na wakacyjny wyjazd.
  8. W prasie katolickiej w tym tygodniu przeczytamy miedzy innymi: o poświęceniu naszej Ojczyzny Sercu Pana Jezusa, o kondycji Kościoła w Polsce, o Dniu Pamięci Ofiar Obozów Zagłady. Zachęcamy do lektury.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Czesław Leśniewski, l. 91 z Niw. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….