Ogłoszenie parafialne 30 maja 2021 r.

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Jutro w ostatni dzień maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP – ostatnie nabożeństwo majowe. O godz. 19.00 odprawimy mszę św. przy krzyżu na Bednarzach, a we wtorek zapraszamy na modlitwę przy kapliczce na Grudnej przy ul. Strumykowej.
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Szczercowa po mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę, Żywą Różę, chór, orkiestrę, strażaków, dzieci komunijne i rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze, udekorujmy trasę procesji, nasze domy. Zachęcamy do pomocy tym osobom, które co roku przygotowują ołtarze.
  4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać codziennie po mszy św. wieczornej a w Boże Ciało i w niedziele o godz. 16.30.
  6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Przed południem odwiedzimy chorych, a od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  7. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na letni wypoczynek dzieci organizowany przez Caritas naszej archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek z rozważaniami poszczególnych wezwań Litanii do Serca Jezusa. Są do odebrania czerwcowe numery Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.