Ogłoszenia parafialne – 23 maja 2021 r.

1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Św. za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  2. Jutro będziemy obchodzili święto NMP, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. Darem wdzięcznej modlitwy obejmiemy nasze mamy. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się modlitewne spotkanie kobiet pod hasłem: „Nie jesteś sama”. Zachęcamy do uczestnictwa od godz. 14.00 poprzez transmisję na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego.
  4. Trzy lata temu przyjął święcenia kapłańskie ks. Mateusz, który odprawi wraz z kolegami kursowymi dziękczynną Eucharystię w najbliższą środę o godz. 18.00 po nowennie.
  1. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania i za powołanych do kapłaństwa. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też 8 nowo wyświęconych wczoraj diakonów i 6 kleryków naszego seminarium, którzy przyjmą w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie.
  1. W związku z pandemią nie odbyła się w tym roku w naszej parafii wizyta duszpasterska. Chcemy modlić się o błogosławieństwo w naszych rodzinach odprawiając Msze św. w poszczególnych wioskach przy krzyżach i kapliczkach o godz. 19.00. W poniedziałek zapraszamy na modlitwę mieszkańców Traktu Puszczańskiego, we wtorek ul. Praga i Kościuszki, w czwartek Niwy, w piątek Brzezie. W przyszły poniedziałek 31 maja odprawimy mszę św. przy krzyżu na Bednarzach.
  2. Zachęcamy do nabycia: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego. W Gościu Niedzielnym dodatek o kardynale Stefanie Wyszyńskim z racji przypadającej w najbliższy piątek 40 rocz. jego śmierci. Jest również dla dzieci Mały Gość Niedzielny z pięknym wizerunkiem Serca Jezusa.
  3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Dziś możemy złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Bóg zapłać.
  4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Leszek Stefaniak i Halina Muszyńska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…