Ogłoszenia parafialne 16 maja 2021 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.
  2. Zapraszamy codziennie przez cały maj na nabożeństwa majowe. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Taką okazją modlitwy do Ducha św. będzie czuwanie modlitewne – wieczór uwielbienia w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
  3. W związku z pandemią nie odbyła się w tym roku w naszej parafii wizyta duszpasterska. Chcemy modlić się o błogosławieństwo w naszych rodzinach odprawiając Msze św. w poszczególnych wioskach przy kapliczkach. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę przy kapliczce mieszkańców Kościuszki pod lasem. W poniedziałek 24 maja odprawimy mszę św. przy krzyżu na Trakcie Puszczańskim.
  4. Święcenia diakonatu 8 alumnów WSD w Łodzi odbędą się w najbliższą sobotę. Święcenia kapłańskie 6 diakonów w sobotę 29 maja. Otoczmy naszą modlitwą kandydatów do święceń.
  5. W prasie katolickiej znajdziemy wiadomości z życia Kościoła. Zachęcamy do lektury.