Ogłoszenia parafialne 9 maja 2021 r.

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę wielkanocną. Za tydzień Wniebowstąpienie Pańskie. Od piątku poprzez nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej uczniów z III klas na Mszach św. o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.
  3. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.
  4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową, na które serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  5. W tygodniu przed Wniebowstąpieniem Pańskim w Kościele trwają Dni Modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy. W naszej parafii chcemy modlić się w tych intencjach od przyszłej niedzieli – 16 maja, odprawiając Msze św. w poszczególnych wioskach przy kapliczkach.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Waldemar Wojewoda, Stefan Labryszewski, Maria Górniak, Roman Łakomski, Feliksa Wojtkiewicz, Marian Jędraszek. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…