Ogłoszenia parafialne – 12 marca 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok na Chrystusa Przemienionego, uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Tradycyjnie już II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. W tym dniu jesteśmy zaproszeni do tego, by wspomóc materialnie i duchowo misjonarki i misjonarzy z Polski głoszących Chrystusa na wszystkich kontynentach. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na ten cel.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.15, w piątek natomiast Drogi krzyżowe o godz. 16.30 i 17.30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki i śmierci naszego Pana. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy za 3 tygodnie pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Jutro przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

5. Organizujemy tradycyjny wyjazd na Wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy chętnych w zakrystii.

6. Gimnazjum w Szczercowie zaprasza chętnych do udziału w IV Międzygminnym Konkursie „Igłą Malowane” – informacje o konkursie można uzyskać na stronie internetowej szkoły.

7. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Zakończono już remont zakrystii oraz obróbkę okien, podłączono nowe tablice rozdzielcze prądu. W najbliższym czasie obróbce zewnętrznej poddane zostaną drzwi oraz podejmiemy sprawę nowych schodów do kościoła.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o różnicy między dietą a postem. Niedziela zawiera również wiele interesujących artykułów. Zachęcamy do lektury.