Ogłoszenia parafialne – 2 maja 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe każdego dnia w tygodniu po mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 16.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
  2. Jutro, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Za Ojczyznę i strażaków z racji wspomnienia ich patrona modlić się będziemy na mszy św. o godz. 10.00. W Rudzisku przy krzyżu tradycyjnie Msza św. o godz. 15.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta od 17.00.
  4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Odwiedzimy chorych przed południem. Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
  5. Kolejne nabożeństwo Jubileuszu 100 – lecia diecezji łódzkiej w naszym kościele stacyjnym w najbliższą sobotę o godz. 12.00.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas na mszach św. o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Spowiedź dla nich i dla rodziców w sobotę o godz. 9.00, 10.00 i 11.00 dla poszczególnych grup. Parafian niezwiązanych bezpośrednio z tym wydarzeniem zachęcamy by wybrali inną godzinę mszy niedzielnej, bądź transmisję internetową. Tradycyjnie po przyjęciu I Komunii św. dzieci odprawią biały tydzień. Rocznicę Komunii św. dla uczniów klas IV planujemy na 20 czerwca.
  7. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji 199 rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 9 maja. O godz. 15.00 rozpocznie się Koronka, potem konferencja o życiu Wandy, o godz. 16.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Rysia, a o godz. 19.00 modlitewne czuwanie, podczas którego będą odczytywane prośby i podziękowania, przez wstawiennictwo Sługi Bożej, które możemy przesłać pocztą elektroniczną. Wydarzenie to będzie transmitowane przez Internet.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżących numerach przeczytamy jak czcić Maryję, o św. Józefie, świętym patronie nie tylko dla mężczyzn. W zakrystii są do odebrania nowe numery Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.