Ogłoszenia parafialne – 5 marca 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30 i 17.30 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 16.15 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

2. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

4. Zapraszamy młodych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński na katechezy przedmałżeńskie, które odbywają się w soboty o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową do puszek na działalność Caritas naszej archidiecezji (zebraliśmy 300 zł.) Przekazujemy prośbę Caritasu o przekazanie mu 1% podatku. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary w ramach tacy gospodarczej.

6. Pani Sołtys Szczercowa przypomina o kończącym się, 15 marca, terminie płatności I – raty podatku rolnego i od nieruchomości.

7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która pomoże właściwie przeżywać czas Wielkiego Postu.