Ogłoszenia parafialne 11 kwietnia 2021 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną.
  2. Dzisiaj o 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Kolejny wieczór uwielbienia po mszy św. wieczornej będzie okazją do wyrażenia naszej wdzięczności za Boże miłosierdzie. Będziemy transmitować te nabożeństwa przez Internet.
  3. Zapraszamy rodziców dzieci przed I Komunią św. na spotkanie formacyjne jutro o godz. 18.30.
  4. W ramach przeżywanego Jubileuszu Diecezji Łódzkiej w najbliższą sobotę 17 kwietnia o godz. 12.00 zgromadzimy się na kolejnym spotkaniu modlitewnym. Po Eucharystii odprawimy wielkanocną Drogę Światła.
  5. Bóg zapłać za przyniesione do świątyni skarbonki z ofiarami składanymi w ramach jałmużny wielkopostnej. Zebrane w nich ofiary w wysokości 820 zł. wesprą potrzebujących w naszej parafii. Na wsparcie Chrześcijan w Ziemi świętej przekazaliśmy 650 zł. zebrane w Wielki Piątek. Wspieramy także w tym roku jedną rodzinę w Syrii ofiarą 400 zł. miesięcznie w ramach akcji pomocy „Rodzina Rodzinie”. Skarbonka na te ofiary znajduje się na stoliku pod chórem. Zakończyliśmy akcję zbierania elektrośmieci. Przychody z niej pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, pracujących w najbiedniejszych krajach. Dziękujemy za te dary serca, które są konkretnym realizowaniem wezwania do bycia miłosiernym.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tematem wiodącym w tym tygodniu jest tajemnica Bożego miłosierdzia. W Gościu Niedzielnym obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa z modlitwą.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Henryk Pabiś, Janina Raszewska, Andrzej Szczepański, Aleksandra Grabowska i Cezary Grzybek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…