Ogłoszenia parafialne – 7 marca 2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.15 gorzkie żale, a po mszy wieczornej spotkanie dla uczniów klas pierwszych ponadpodstawowych – kandydatów do bierzmowania. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na kolejne spotkanie formacyjne.
2.
8 marca pamiętajmy o modlitwie w intencji kobiet, aby w swoim życiu naśladowały Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.
3. Od środy rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Patrona Kościoła Powszechnego i Łódzkiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez 9 dni na zakończenie codziennej adoracji przed wieczorną Mszą św.
4. W ramach obchodów Jubileuszu 100 – lecia archidiecezji łódzkiej w najbliższą sobotę 13 marca o godz. 12.00 Msza św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. Za dwa tygodnie, w niedzielę 21 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Krzysztof Napora, sercanin z Lublina.
6. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Ojca św. naszą modlitwą, której potrzebuje w tych dniach szczególnie odbywając pielgrzymkę apostolską do Iraku.
7.
W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Możemy nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek. Zachęcamy także do nabycia okolicznościowego wydania „Gościa Extra”, poświęconego w całości św. Józefowi.
8.
Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary przekazane w ostatnią niedzielę jako wsparcie dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy 780 zł. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
9.
W Niedzieli przeczytamy o geniuszu kobiety z racji przypadającego jutro Dnia Kobiet. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie załączony do niego dodatek: Nowennę do św. Józefa.