44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 10 stycznia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 10 stycznia 2021 r.

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, – Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca – wspólne nieszpory o godz. 16.30.
  3. Wczoraj odbyło się pierwsze z dziesięciu zaplanowanych spotkań modlitewnych w Roku Jubileuszowym w kościołach stacyjnych. Ze stolika pod chórem możemy zabrać ze sobą (dla każdej rodziny) małą niebieska książeczkę zawierającą: list papieża Franciszka skierowany do naszej diecezji, tekst modlitwy jubileuszowej oraz plan spotkań. Zachęcamy do codziennej adoracji od godz. 15.00 do wieczornej mszy.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Na Fundusz Misyjny w Uroczystość Trzech Króli i tacę gospodarczą. Kolędnicy Misyjni przekazali masajskim dzieciom w Afryce 3000 zł. Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem. Niedziela opisuje historię wielu nawróceń na chrześcijaństwo.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Czesław Stępnik i Maria Jagielska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram