44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 29 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 29 stycznia 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiegow naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia na mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy szczególnie za Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi posługujące w naszej wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie ofiarą złożoną do puszek borykające się z trudnościami klasztory kontemplacyjne naszej archidiecezji.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele we czwartek po mszy wieczornej nabożeństwo z modlitwą o nowe powołania. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00, potem nabożeństwo i msza św. Do chorych udamy się od godz. 9.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo po mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy w pierwsze środy miesiąca na Katechezy dla dorosłych, a w każdą sobotę na pochylenie się nad Słowem Bożym niedzielnej liturgii. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym po wieczornej Eucharystii.

6. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Za tydzień podsumujemy wspólne nasze spotkania. Rodziny, które pragną jeszcze przyjąć kapłana prosimy o kontakt i ustalenie kolędy dodatkowej.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską ze szkół ponadgimnazjalnych oraz III klas gimnazjum na rekolekcje pt.: „Wielka Degustacja” w dniach 3-5 lutego, które pomogą w poszukiwaniu własnej życiowej drogi.

8. W tygodnikach Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny przeczytamy wiele informacji z życia Kościoła. Jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W zakrystii można odebrać nowy numer Różańca dla prenumeratorów.

9. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zofia Brzozowska, która przeżyła 102 lata, Lucyna Przepiórzyńska, Jerzy Tądel i Maria Ratajczyk. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram