44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 27.12.2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 27.12.2020 r.

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas modlić się będziemy podczas nabożeństwa do miłosierdzia Bożego dziś o godz. 16.15. Po wieczornej Eucharystii – wieczór uwielbienia przy żłóbku, transmitowany również przez Internet.
 2. W święto św. Młodzianków, które przypada jutro tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św.
 3. Rozpoczęty tydzień temu w naszej parafii, jako kościele stacyjnym, Jubileusz Diecezji wiąże się ze spotkaniami modlitewnymi w drugie soboty miesiąca oraz z możliwością uzyskiwania odpustów. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Eucharystii.
 4. W środę na nowennie i Mszy św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych.
 5. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 16.30 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. O godz. 17.00 będziemy sprawować Eucharystię w tej intencji.
 6. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 7. Kapłani przyjdą do chorych w II piątek miesiąca – 8 stycznia.
 8. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa przekładamy na późniejszy termin.
 10. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy.
 11. Wczoraj zmarł ks. Józef Komperda, nasz wieloletni proboszcz. Msza święta w jego intencji zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha w Łodzi przy Domu Księży Emerytów, w poniedziałek 28 grudnia o godz. 19.00. Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w kościele w jego rodzinnej parafii pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku, we wtorek 29 grudnia o godz. 12.00 i po niej nastąpi złożenie ciała śp. Księdza Józefa do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym. […] Pamiętajmy o zmarłym proboszczu w swoich modlitwach. Będą także sprawowane w jego intencji Msze św. w naszym kościele: 7 i 14 lutego. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram