Ogłoszenia parafialne 1 listopada 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele odprawiane są w porządku niedzielnym wraz z dodatkową Mszą św. o godz. 14.00. Po każdej Eucharystii modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19 nie odwiedzamy fizycznie grobów naszych bliskich wczoraj, dzisiaj i jutro.
  2. W poniedziałek, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze św., o godz.: 7.00, 10.00 i 17.00. Nieszpory za zmarłych po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że od listopada do kwietnia msze wieczorne o godz. 17.00.
  3. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Odpust zupełny można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Pospieszmy z duchową pomocą naszym bliskim zmarłym ufając, że oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Godziny Świętej o godz. 16.00. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i Mszy św. o godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedziny chorych. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.00. Wówczas to odmówimy wspólnie różaniec włączając się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”.
  5. W czwartek, 5 listopada przypada Rocznica Poświęcenia naszego kościoła. (5 listopada 1972 r.). Przeżyjemy ten dzień w duchu wdzięczności za to miejsce poświęcone Bogu, gdzie spotykając się z Nim możemy sami się uświęcać.
  6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  7. IV Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 15 listopada. Łódzka CARITAS przekazała do wszystkich parafii „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Papierowa torba dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 15 listopada do kancelarii parafialnej.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.
  9. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura prasy katolickiej. Jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki Idziemy, Mały Gość dla dzieci oraz Różaniec dla prenumeratorów.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Antoniego Kurczewskiego i Jana Rojszczaka. Wieczny odpoczynek…