44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 8 stycznia 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 8 stycznia 2017 r.

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wrzucania do skrzynki intencji modlitewnych, które będziemy polecać w nowennie i odprawianej po niej mszy. W ostatnią środę miesiąca niech będą to intencje za bliskich zmarłych, a w pozostałe środy intencje w różnych naszych potrzebach: o zdrowie, czy z okazji różnych rocznic, jubileuszy.

3. W najbliższy piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 9.00.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W bieżącym tygodniu pragniemy odwiedzić:

Poniedziałek – 9 stycznia – Zagadki (1 kapłan) – od godz. 9.00

Wtorek – 10 stycznia – Kącik (1 kapłan) – od godz. 9.00

Środa – 11 stycznia – Załuże (2 kapłanów) – od godz. 9.00

Czwartek – 12 stycznia – ul. Piotrkowska (2 kapłanów) – od godz. 9.00

Piątek – 13 stycznia – ul. Częstochowska (2 kapłanów) – od godz. 15.00

Sobota – 14 stycznia – ul. Tenusa i ul. Strumykowa (1 kapłan) oraz ul. Słoneczna, ul. Mokra i ul. Piaskowa (1 kapłan) – od godz. 9.00

W przyszły tydzień chcemy rozpocząć kolędę od ul. Praga.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy kolędzie na potrzeby parafii oraz w ramach tacy gospodarczej z Nowego Roku. W przyszłą niedzielę, składając ofiary do puszek, kolejny raz chcemy wesprzeć mieszkańców Syrii w podjętej akcji Rodzina Rodzinie.

5. Przekazujemy serdeczne zaproszenie na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który odbędzie się dzisiaj – 8 stycznia o godz. 19.00 w kościele księży Sercanów w Bełchatowie oraz na Koncert kolęd i pastorałek w naszym kościele parafialnym – w przyszłą niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 podczas którego zaprezentują się Kapela Chłopaki Szczercowiaki i ich goście.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Jan Muras, Alojzy Spaleniak, Stanisława Małecka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram