44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 21 czerwca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 21 czerwca 2020 r.

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o pociechę w codziennych troskach.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  4. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.
  5. W piątek 26 czerwca – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców. Będzie jeszcze jedna Msza św. dla przedszkolaków o godz. 13.00. Dziękując za miniony rok nauki, będziemy też prosić o dobre i bezpieczne przeżycie czasu wakacji. Zachęcamy uczniów do spowiedzi, by z czystym sercem rozpocząć wakacje. Przy tej okazji informujemy, że w kolejnym roku szkolnym będą obowiązywały nowe podręczniki do religii dla klasy I i V szkoły podstawowej oraz I klasy szkoły ponadpodstawowej.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas na mszy św. o godz. 10.00 – jedna grupa i na mszy św. o godz. 12.00 – druga grupa. Spowiedź dla nich i dla rodziców w sobotę o godz. 9.00 i 11.00. Parafian nie związanych bezpośrednio z tym wydarzeniami zachęcamy by wybrali inną godzinę mszy niedzielnej (8.00 lub 17.00), aby nasza świątynia mogła pomieścić wszystkie dzieci i ich rodziny. Tradycyjnie po przyjęciu I Komunii św. dzieci odprawią biały tydzień.
  7. W dzisiejszą niedzielę ostatni raz będzie msza św. o godz. 14.00 oraz transmisja mszy św. o godz. 10.00.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram