44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – święto św. Szczepana

feature image

Ogłoszenia parafialne – święto św. Szczepana

1. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 30 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Jak już było zapowiedziane, tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św. – wszystkim dzieciom z naszej wspólnoty parafialnej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. W środę także na nowennie i Mszy św. o godz. 1700 będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, których pożegnaliśmy w tym roku.

3. W piątek 30 grudnia, w liturgii czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcamy do licznego i właśnie rodzinnego udziału w Eucharystii o godz. 1700. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

4. Rozpoczynający się tydzień łączy Stary i Nowy Rok. W sobotę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 1700. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w tę modlitwę na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć w imię Boże nowy rok kalendarzowy.

5. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od środy 28 grudnia. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się i podzielenia się życiem rodziny w duchu wiary i wspólnej modlitwy. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do religii.  Ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.

Program kolędy:

środa, 28 grudnia od godz. 9.00 – Bednarze i Brzezie

czwartek, 29 grudnia od godz. 9.00 – Niwy

piątek, 30 grudnia od godz. 9.00 – Kościuszki i Kościuszki pod lasem

sobota, 31 grudnia od godz. 9.00 – Kozłówki

Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości.

7. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne.

6. Raz jeszcze pragnę życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram