44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 14 czerwca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 14 czerwca 2020 r.

  1. Dzisiaj ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na mszy św. o godz. 14.00.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj, w niedziele o godz. 16.30. W czwartek ostatni dzień oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie uczestniczące w procesjach, na słodką niespodziankę.
  3. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce NMP. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w dekorację ołtarzy i trasy procesyjnej w Boże Ciało. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbom porządkowym: naszym druhom strażakom, straży gminnej i policji. Dziękujemy także za ofiary składane na tace na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać. Jeszcze w czerwcu mają być zamontowane na kościele odnowione krzyże. Trwa remont naszych organów. Na plebanii rozpoczęły się pracę mające na celu wymianę w nieodległym czasie pokrycia dachowego. Jak łatwo zauważyć zburzono już stare toalety z tyłu kościoła i rozpocznie się niebawem budowa nowych. Inwestycji tej podjęła się nasza gmina.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej podejmującej bieżące tematy, którymi żyje Kościół i świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram