44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 26 kwietnia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 26 kwietnia 2020 r.

  1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” oraz czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem “Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia“. Każdy z nas po Komunii św. otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życiapod postacią fragmentu Pisma św. Z koszyczka pod chórem – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii św. Mateusza i Księgi Syracha. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie, niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze życia.
  1. W środę obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Wieczorną Mszę Św. o godz. 18.00 poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Jutro dokładnie przypada 78 rocznica śmierci w obozie w Dachau ks. Ludwika Laskowskiego, proboszcza szczercowskiego z czasów II wojny światowej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie podczas adoracji od godz. 15.00. Chorych odwiedzimy przed południem.
  1. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  1. 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Św. tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Tego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się majowy wieczór uwielbienia.
  2. Ks. Arcybiskup, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia w związku z pandemią, przedłużył dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 31 maja. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęca jednocześnie, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Należy przestrzegać wszystkich zarządzeń państwowych obowiązujących w danym czasie (obecnie – 1 os. / 15 m2 – w naszej świątyni jest to 35 osób). Ks. Arcybiskup poleca, aby modlono się o deszcz, ustanie epidemii, za cały personel medyczny oraz o mądrość dla sprawujących władzę w Polsce i na świecie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli, Gościu Niedzielnym i Idziemy przeczytamy informacje z życia Kościoła. Wiele miejsca poświęcone jest tematyce biblijnej. W zakrystii są do odebrania majowe numery Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.
  1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Janina Rosiak i Halina Szymczyńska. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram