44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 11 grudnia 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 11 grudnia 2016 r.

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Zadbajmy o nasze duchowe piękno. Przed nami w piątek – 16 grudnia Adwentowy Dzień Skupienia. Skorzystajmy z Sakramentu Pojednania. Przyjadą zaproszeni kapłani z dekanatu. Spowiedź od godz. 9.30, a po południu od 16.30. Msze św. o 7.00, 10.00, 17.00 i o 18.30. Można zgłaszać adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na roraty.

3. We wtorek 13 grudnia wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed 35 lat., kiedy to wprowadzono stan wojenny. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za wszystkich poległych w obronie wolności naszej Ojczyzny. Udamy się także w procesji na cmentarz – pod pomnik poświęcony pamięci o ofiarach stanu wojennego. Zachęcamy do zapalenia symbolicznej świecy w oknach swoich domów o godzinie 19.30.

4. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00

5. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą oraz na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Trwają prace przy wymianie okien. Jutro rozpocznie się wymiana drzwi i ocieplenie sklepienia stropowego. Nowe okna posiadają konstrukcję aluminiową oraz szyby z ornamentem. Są skonstruowane w ten sposób, by w przyszłości można było ewentualnie dołożyć szybę witrażową.

6. Siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek – ul. Mickiewicza

Wtorek –  Załuże i ulice: Północna i Kwiatowa

Środa –  Zagadki i ulice: Klonowa, Jarzębinowa, Wiśniowa, Akacjowa, Lipowa, Kopernika, 11 Listopada i Polskiego Sierpnia

Czwartek – ulice: Piłsudskiego (od Łaskiej), Głowackiego, Pułaskiego, Kilińskiego, Żeromskiego, Poniatowskiego, Konopnickiej, Źródlana, Targowa, Plac św. Floriana
i 3 Maja

7. Zachęcamy do nabycia i lektury adwentowych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy.

8.  8 grudnia dotarła do nas radosna wiadomość o nominacji naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na urząd Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. W związku z tym wydarzeniem kieruje on do nas specjalne słowo:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram