44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 27 listopada 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 27 listopada 2016 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W tym czasie na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego czuwania.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach serdecznie zapraszamy. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 liczymy na szczególnie uczestnictwo dzieci. We wtorki, czwartki i soboty roraty o godz. 7.00.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Nabożeństwo eucharystyczne po mszy św. wieczornej w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa  rano o godz. 7.00 oraz od godz. 16.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. W najbliższy wtorek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary. W niedzielę 4 grudnia suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego w niej udziału. W sobotę o godz. 10.00 w kaplicy na cmentarzu odprawimy Eucharystię
w intencji założycieli naszej parafii, budowniczych i ofiarodawców.

7. Od adwentu kontynuujemy sobotnie spotkania biblijne a także katechezy dla dorosłych
w każdą I środę miesiąca po mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Zapraszamy.

8. W tym tygodniu siostry roznoszą do naszych domów opłatki w następującym porządku: (od godz. 9.30)

Poniedziałek –  ul. Praga (od Kościuszki do ul. Częstochowskiej).

Wtorek – Kościuszki (pod lasem) i Kościuszki (od końca do ul. Praga).

Środa – Kozłówki, ulice: Piaskowa, Leśna, Mokra i Południowa.

Czwartek – Brzezie i Bednarze.

Piątek – ul. Częstochowska (od końca do Placu św. Floriana); ulice: Kącik, Wschodnia, Słoneczna.

9. Święto swojej Patronki będzie obchodzić siostra Barbara. Msza św. w jej intencji
w niedzielę 4 grudnia o godz. 10.00.

10. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są także kalendarze misyjne oraz prasa katolicka.

11. Zachęcamy do włączenia się w dziękczynienie za 25 lat istnienia Radia Maryja. Pielgrzymka do Torunia na uroczystości jubileuszowe w sobotę 3 grudnia.

12. Zakończyła się zbiórka ofiar na remont naszego kościoła. Chcemy dzisiaj wszystkim serdecznie podziękować za ofiarność. Szczególnie dziękujemy osobom, które podjęły się niemałego trudu zbierania ofiar. Zgromadzona suma środków to 98 500 zł. W zbiórkę włączyło się 72 % rodzin z parafii. Liczymy, że ofiary będą jeszcze przekazywane czy to przez konto bankowe, czy osobiście. Bóg zapłać. Teraz czas na podjęcie prac.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Niewiadomskiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram