44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 20 listopada 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 20 listopada 2016 r.

1. Wczoraj dokonała się uroczysta proklamacja  Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w imieniu całego naszego narodu, a dziś we wszystkich parafiach w Polsce wierni wypowiadają osobiście słowa tego Aktu. Uczynimy to również podczas nabożeństwa po Mszy św., by uznać Jego panowanie i poddać się Jego Prawu, zawierzyć Mu nas samych i nasze rodziny.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski od Boga bogatego w miłosierdzie.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry zakonne.

4. W środę podczas nowenny i Mszy św. będziemy się modlić w intencji ks. Konrada z racji przypadających jego imienin oraz w intencji naszego chóru parafialnego wspominając św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: Idźcie i głoście. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię wznawiamy Spotkania Biblijne. W każdą sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na krótką refleksję nad Ewangelią.

6. Zebranie katechetów odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej istniejącej przy naszej parafii na spotkanie w czwartek po mszy św. wieczornej na plebanii.

7. Siostry rozpoczynają od jutra roznoszenie do naszych domów poświęconych dzisiaj opłatków. (od godz. 9.30)

Poniedziałek – Marcelów, Rudzisko, Kolonia Szczercowska

Wtorek – Grudna, ul. Strumykowa

Środa – ul. Łaska, ul. Tenusa, ul. Narutowicza, ul. Wąska, ul. Szkolna

Czwartek – ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Norwida, ul. Krótka, ul. Reymonta, ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta

Piątek – ul. Piłsudskiego (od końca do ul. Łaskiej), ul. Zachodnia

8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia na uroczystość 25 – lecia powstania Radia Maryja w dniu 3 grudnia. Zapisy w kancelarii.

10. Gimnazjum  w Szczercowie zaprasza do udziału w Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych, który odbędzie się jutro o godz. 17.00. W środę natomiast w Ośrodku Zdrowia przy ul. Mickiewicza będzie można bezpłatnie, komputerowo zbadać swój wzrok w godz. 9.00 – 11.00. Trzeba się wcześniej zarejestrować.

11. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 500 zł. do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Iraku. Wpływają jeszcze ofiary w ramach zbiórki na remont naszej światyni, za które serdecznie dziękujemy. Udało się nareszcie załatwić wszystkie pozwolenia na prace. Okna i drzwi są już wykonywane a ich montaż w kościele rozpocznie się na początku grudnia.

12. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego. Są również do wzięcia za darmo egzemplarze Dobrej Nowiny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram