44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia duszpasterskie 23 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 23 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu naszych bliskich.
 2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz: 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Na zakończenie Mszy Świętych w Środę Popielcową będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek.
 3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest także tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które będziemy odprawiali w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci i 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 16.15.
 5. Zebranie katechetów naszej parafii – jutro o godz. 18.00
 6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 7. W najbliższy piątek odbędzie się w Łodzi spotkanie dla rodzin Arena Rodzin. Przekazujemy także zaproszenie na Rekolekcje dla kobiet, które odbędą się w dwa wieczory: 5 i 6 marca w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Rekolekcje poprowadzą dwie siostry zakonne: s. Anna Maria Pudełko (apostolinka) i s. Judyta Pudełko (uczennica Boskiego Mistrza). Organizujemy wspólny wyjazd z parafii, prosimy więc panie o zgłaszanie się.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Niedziela podejmuje temat trzeźwości. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. W zakrystii można odebrać nowy numer Różańca i Tak Rodzinie. Aby dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu polecamy wydane przez Przewodnik Katolicki małe książeczki z rozważaniami:
  „40 dni z Bogiem”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Kucharczyk, Paweł Wywiał i Marian Klarecki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram