44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 13 listopada 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 13 listopada 2016 r.

1.  VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który dzisiaj przeżywamy jest okazją, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców. Zachęcamy także do włączenia się w akcję Pokój dla Iraku. Irak stał się symbolem wojny z chrześcijanami. Rozlała się ona na cały Bliski Wschód. Iraccy chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji ich społeczeństwa. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa ich wielki exodus z własnego kraju. Opuszczają go udając się do sąsiedniej Jordanii czy Libanu, a także innych krajów. Żyją tam w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Iraku. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Za ten dar serca składamy serdeczne podziękowanie.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wypowiemy wówczas słowa Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Do tego ważnego wydarzenia przygotowujemy się poprzez trwającą nowennę, przeżycie najbliższego piątku jako dnia pokuty i postu oraz duchową łączność z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie –Łagiewnikach, gdzie w sobotę dokona się uroczysta proklamacja  Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w imieniu całego naszego narodu.  W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia.

3. Zebranie wszystkich ministrantów odbędzie się w czwartek po mszy św. wieczornej. W sobotę ministranci udają się do Łodzi by uczestniczyć w Dniu Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia na uroczystość 25 – lecia powstania Radia Maryja w dniu 3 grudnia. Zapisy w kancelarii.

5. P. Sołtys Szczercowa przypomina, że 15 listopada upływa termin płatności IV raty podatku rolnego i od nieruchomości.

6. Bóg zapłać za składane ofiary. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka, który będzie zbierał ofiary na potrzeby WSD. Dobiega końca parafialna zbiórka na remont naszej świątyni. Dziękujemy serdecznie za tę ofiarność. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy kościele, gdy konserwator zatwierdzi złożone projekty wykonawcze.

7. W prasie katolickiej przeczytamy między innymi: o świątyni Bożej Opatrzności, o prześladowaniach chrześcijan oraz wizycie papieża Franciszka w Szwecji. Zachęcamy do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram