44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne 9 lutego 2020r.

Ogłoszenia parafialne 9 lutego 2020r.

  1. Dziś, w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego, gromadzi nas Chrystus na Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory o godz. 16.30.
  1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele na mszy św. o godz. 7.00, 17.00 i 17.30 będziemy się modlić za ludzi dźwigających krzyż cierpienia i udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
  1. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina Św. Walentego, patrona zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia. W soboty Wielkiego Postu odbywać się będą w naszej parafii tradycyjne katechezy dla narzeczonych.
  1. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają jutro o godz. 18.30 kolejne spotkanie formacyjne. Uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.00. Kandydaci do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych uczestniczą wg planu w niedzielnych spotkaniach formacyjnych.
  1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie w Łodzi. To wielkopostne wydarzenie ewangelizacyjne przeznaczone jest dla wszystkich rodzin naszej archidiecezji, by poprzez słuchanie Słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu, świadectwo innych małżonków i rodziców oraz wspólną modlitwę, dobrze przygotować się na zbliżające się święta wielkanocne. Spotkanie rodzin poprzedzone będzie spotkaniem młodzieży – Areną Młodych (27 i 28 lutego). Na stoliku pod chórem znajdują się zaproszenia na to wydarzenie. Więcej informacji możemy uzyskać na stronie internetowej arenamlodych.pl (https://youtu.be/eFZklTfvMZU)
  1. Jeszcze do środy, 12 lutego możemy dostarczać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach akcji zbierania elektrośmieci.
  1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Gorąco dziękujemy za serdeczne spotkania pełne życzliwości, które pozwalają nam lepiej się poznać. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, pobłogosławić i poświęcić wasze mieszkania. Odwiedziliśmy w sumie 1375 rodzin – co stanowi 90 % wszystkich rodzin naszej parafii. Dziękujemy za podwożenie nas do poszczególnych miejsc kolędowania a także za smaczne posiłki. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na potrzeby kościoła – Bóg zapłać. Przeznaczymy je na dalsze prace remontowe naszej świątyni – planowane odnowienie elewacji. Na ten sam cel przeznaczamy także tacę gospodarczą z ubiegłej niedzieli.
  1. W święto Ofiarowania Pańskiego wsparliśmy ofiarą zakony kontemplacyjne. W imieniu rodziców chorego chłopca przekazujemy podziękowania za dary serca zbierane w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bieżące numery wiele miejsca poświęcają tematowi ludzkiego cierpienia. W Niedzieli dodatek: „Modlitwy o miłość”
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michał Pluta, Wacław Ławniczek, Stanisław Włodarczyk, Krystyna Bamberska oraz Stefan Grabiszewski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram