44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 9 lutego 2020r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 9 lutego 2020r.

  1. Dziś, w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego, gromadzi nas Chrystus na Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory o godz. 16.30.
  1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele na mszy św. o godz. 7.00, 17.00 i 17.30 będziemy się modlić za ludzi dźwigających krzyż cierpienia i udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
  1. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina Św. Walentego, patrona zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia. W soboty Wielkiego Postu odbywać się będą w naszej parafii tradycyjne katechezy dla narzeczonych.
  1. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają jutro o godz. 18.30 kolejne spotkanie formacyjne. Uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.00. Kandydaci do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych uczestniczą wg planu w niedzielnych spotkaniach formacyjnych.
  1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie w Łodzi. To wielkopostne wydarzenie ewangelizacyjne przeznaczone jest dla wszystkich rodzin naszej archidiecezji, by poprzez słuchanie Słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu, świadectwo innych małżonków i rodziców oraz wspólną modlitwę, dobrze przygotować się na zbliżające się święta wielkanocne. Spotkanie rodzin poprzedzone będzie spotkaniem młodzieży – Areną Młodych (27 i 28 lutego). Na stoliku pod chórem znajdują się zaproszenia na to wydarzenie. Więcej informacji możemy uzyskać na stronie internetowej arenamlodych.pl (https://youtu.be/eFZklTfvMZU)
  1. Jeszcze do środy, 12 lutego możemy dostarczać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach akcji zbierania elektrośmieci.
  1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Gorąco dziękujemy za serdeczne spotkania pełne życzliwości, które pozwalają nam lepiej się poznać. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, pobłogosławić i poświęcić wasze mieszkania. Odwiedziliśmy w sumie 1375 rodzin – co stanowi 90 % wszystkich rodzin naszej parafii. Dziękujemy za podwożenie nas do poszczególnych miejsc kolędowania a także za smaczne posiłki. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na potrzeby kościoła – Bóg zapłać. Przeznaczymy je na dalsze prace remontowe naszej świątyni – planowane odnowienie elewacji. Na ten sam cel przeznaczamy także tacę gospodarczą z ubiegłej niedzieli.
  1. W święto Ofiarowania Pańskiego wsparliśmy ofiarą zakony kontemplacyjne. W imieniu rodziców chorego chłopca przekazujemy podziękowania za dary serca zbierane w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bieżące numery wiele miejsca poświęcają tematowi ludzkiego cierpienia. W Niedzieli dodatek: „Modlitwy o miłość”
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michał Pluta, Wacław Ławniczek, Stanisław Włodarczyk, Krystyna Bamberska oraz Stefan Grabiszewski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram