44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 2 lutego 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 2 lutego 2020 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Obchodzimy dziś także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Ofiarą złożoną do puszki wspieramy materialnie klasztory klauzurowe i domy zakonne. Zapraszamy dziś po mszy św. o godz. 17.00 na kolejny Wieczór Uwielbienia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas Godziny Świętej od godz. 16.00, będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosić o nowe i święte powołania do służby w Kościele.
  3. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Przed południem ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych, a ks. Mateusz z powodu wyjazdu uczyni to w piątek 14 lutego.
  4. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w ramach kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt i ustalenie dogodnego czasu odwiedzin.
  5. Inauguracja trzeciego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, który przygotowuje nas do świętowania Jubileuszu 100. lecia istnienia naszej diecezji odbędzie się w sobotę 8 lutego 2020 r. o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej. Tematem trzeciego roku rozważań drogi synodalnej będzie rola parafii w życiu człowieka wierzącego. W osobistej modlitwie prośmy o trwałe owoce trwającego Synodu.
  6. Już po raz drugi zaproszeni jesteśmy do wzięcia udziału w akcji zbierania elektrośmieci, która przeprowadzana będzie na terenie naszej archidiecezji. Do 12 lutego możemy dostarczać do naszej kancelarii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przychody z akcji wspomogą działalność misyjną sióstr Orionistek i Pallotynek wśród dzieci w Afryce.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram