Ogłoszenia parafialne – 6 listopada 2016 r.

Ogłoszenia parafialne – 6 listopada 2016 r.

1. Dzisiejsza Liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych przeżywanych obecnie dni pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w Królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.

3. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Po Mszy św. złożymy kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

4. Przekazujemy zaproszenie na IX Wieczór Muzyczny – Patriotyczna nuta, który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 listopada od godz. 18.00 w Domu Kultury.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Dwa tygodnie temu zebraliśmy 2000 zł. na misyjną działalność Kościoła, a w Uroczystość Wszystkich Świętych wsparliśmy kleryków WSD w Łodzi ofiarą 1200 zł. zbieraną na cmentarzu. Bóg zapłać. Cały czas wpływają ofiary z naszej parafialnej zbiórki na remont naszej świątyni.* Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom a także osobom przeprowadzającym zbiórkę.

6. W prasie katolickiej znajdziemy wiele treści wzbogacających naszą wiedzę i umacniających naszą wiarę. Zachęcamy do lektury.

7. Dziś o godz. 13.30 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla ich rodziców: w poniedziałek rodziców dziewczynek, a we wtorek rodziców chłopców. Spotkania o godz. 18.00

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Wojtaszewskiego. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…