44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 6 listopada 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 6 listopada 2016 r.

1. Dzisiejsza Liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych przeżywanych obecnie dni pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w Królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.

3. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Po Mszy św. złożymy kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

4. Przekazujemy zaproszenie na IX Wieczór Muzyczny – Patriotyczna nuta, który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 listopada od godz. 18.00 w Domu Kultury.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Dwa tygodnie temu zebraliśmy 2000 zł. na misyjną działalność Kościoła, a w Uroczystość Wszystkich Świętych wsparliśmy kleryków WSD w Łodzi ofiarą 1200 zł. zbieraną na cmentarzu. Bóg zapłać. Cały czas wpływają ofiary z naszej parafialnej zbiórki na remont naszej świątyni.* Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom a także osobom przeprowadzającym zbiórkę.

6. W prasie katolickiej znajdziemy wiele treści wzbogacających naszą wiedzę i umacniających naszą wiarę. Zachęcamy do lektury.

7. Dziś o godz. 13.30 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla ich rodziców: w poniedziałek rodziców dziewczynek, a we wtorek rodziców chłopców. Spotkania o godz. 18.00

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Wojtaszewskiego. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram