44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 29 grudnia 2019r

feature image

Ogłoszenia parafialne – 29 grudnia 2019r

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
  2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. We wtorek, 31 grudnia, podczas Mszy św i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele o godz. 17.00, podziękujemy Bogu za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
  3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne – godzina święta od 16.00. Pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, przed południem odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną – adoracja i spowiedż od 15.00. Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  5. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w dniu wczorajszym przyjęli do swych domów Kolędników Misyjnych. Dziękujemy za otwarte serca i drzwi, za radość i życzliwość. W imieniu dzieci z Amazonii dziękujemy za złożone dla nich ofiary. Składamy podziękowanie wszystkim opiekunom grup, za dyspozycyjność i poświecony czas. Dziękujemy rodzicom naszych kolędników za przygotowanie pięknych strojów, za gotowość podwiezienia dzieci na konkretne miejsca, za przygotowanie posiłków. Największe podziękowania należą się samym kolędnikom za ich wrażliwe serca i konkretne zaangażowanie w pomoc potrzebującym rówieśnikom w dalekich krajach.
  6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Przeżywajmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

poniedziałek, 30 grudnia – Kozłówki

wtorek, 31 grudnia – Kościuszki od strony Dzbanek i Kościuszki pod lasem

czwartek, 2 stycznia – Zagadki

piątek, 3 stycznia – od godz. 11.00 – Podżar i Szubienice

sobota, 4 stycznia – Niwy

Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, znajduje się także na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria podczas kolędy czynna tylko po południu.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Dyrkacz. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram