Ogłoszenia parafialne – 2 października 2016 r.

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Św. Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec, rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność. Zapraszamy na różańcowe nabożeństwa: w tygodniu po wieczornej Eucharystii a w niedziele o godz. 16.30. Dzieci będą przewodniczyć modlitwie w poniedziałki i w środy, młodzież w piątki, Żywa Róża we wtorki a Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i chór we czwartki.

Uczestnicząc w tym roku w nabożeństwach różańcowych będziemy tworzyć żywą koronę Maryi przeżywając rozpoczęty 8 września na Jasnej Górze Jubileusz 300. (trzysetnej) rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

2. Rodzina franciszkańska na całym świecie, do której należą także Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, zgodnie z wielowiekową tradycją, spotyka się w wigilię uroczystości św. Franciszka na nabożeństwie zwanym “Transitus“; upamiętnia ono śmierć Biedaczyny z Asyżu. Nasze Siostry zapraszają na takie nabożeństwo jutro 3 października o godz. 20.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed południem będziemy odwiedzać chorych z Komunią pierwszopiątkową. O godz. 16.00 oraz o 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

4. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Z tej racji organizujemy wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej w sobotę 8 października na wspólne spotkanie Kół Żywego Różańca z naszej archidiecezji. Zapisy chętnych w zakrystii. W niedzielę natomiast odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa ulicami Szczercowa. Rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony. Rozważania różańcowe podczas tego nabożeństwa pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka z racji Dnia Papieskiego.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 250 zł. jako ofiarę na Stolicę Apostolską. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Tradycyjnie w Dzień Papieski odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” wspierającą uzdolnione dzieci i młodzież.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej.