44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 8 grudnia 2019 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 8 grudnia 2019 r.

 1. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Św. roratnej i o adwentowej spowiedzi św. Okazją do niej będzie Adwentowy Dzień Skupienia w najbliższy piątek – 13 grudnia, który poprowadzi Ojciec Pasjonista z Łodzi. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź od 9.30 i od 16.30. Przyjadą zaproszeni kapłani z dekanatu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego czasu nawrócenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Można zgłaszać adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.
 2. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
 3. W dzisiejszą Uroczystośc Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki, a jutro o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla ich rodziców.
 4. Dziś o godz. 16.30 odśpiewamy Nieszpory niedzielne a po mszy św. wieczornej zapraszamy na Adwentowy Wieczór Uwielbienia.
 5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. Zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę w czwartek 12 grudnia o godz. 17.30. Udamy się także w procesji na cmentarz – pod pomnik poświęcony pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 6. W tym tygodniu siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:
  Poniedziałek – Brzezie, Bednarze, ul. Piłsudskiego (od ul. Łaskiej do Kilińskiego)
  Wtorek – ul. Piotrkowska (od Podklucza do Centrum)
  Środa – Trakt Puszczański
  Czwartek – ul. Mickiewicza
  Piątek – Dzień skupienia – Zagadki (od godz. 11.00)
  Sobota – ul. Północna, Kwiatowa, Kilińskiego
 7. Wójt naszej gminy serdecznie zaprasza na Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sobotę 14 grudnia od godz. 16.00 w hali sportowej przy liceum.
 1. Zachęcamy do lektury adwentowych numerów: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego.
 1. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Ostatnio złożyliśmy pierwszy wniosek o uzyskanie dofinansowania na konserwację zabytkowej kaplicy św. Barbary.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Natalia Plewczyńska i Marlena Anglart. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram