44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 1 grudnia 2019 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara – jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii.
 1. Okres Adwentu jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Niech liczny udział we mszach św. roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 ze szczególnym udziałem dzieci, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 będzie naszą odpowiedzią na zachętę do czuwania. W tym roku podczas adwentowych spotkań przybliżymy sobie osobę i życie kard. Stefana Wyszyńskiego przed jego beatyfikacją. Na roraty przynosimy świece i lampiony.
 1. W środę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej patronki i oddania jej wstawiennictwu całej naszej rodziny parafialnej. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i procesję poprowadzi ks. Jerzy Rzepkowski. Tego dnia niedzielny porządek mszy św. Będą jeszcze msze św. w kościele: o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. (nie będzie mszy w kaplicy na cmentarzu). Na nowennie i wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji: s. Barbary Smorul i s. Barbary Stachiewicz z racji imienin.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 – Godzina święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W liturgii tego dnia wspominać będziemy Św. Mikołaja Biskupa. W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi podczas porannych rorat i nabożeństwa odprawionego wyjątkowo po roratach.
 2. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci przed I Komunią św. otrzymają poświęcone medaliki. Jest to także druga niedziela adwentu, która tradycyjnie jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbierane będą ofiary do puszek na ten cel. Po mszy św. o godz. 17.00 – adwentowy wieczór uwielbienia.
 3. Siostry roznoszą opłatki na stół wigilijny według następującego porządku: (od godz. 10.00)

Poniedziałek – 02.12.2019r.  – ul. Kącik, Słoneczna, Wschodnia

Wtorek – 03.12.2019 r. – Kozłówki, ul. Piaskowa, Mokra, Południowa, Leśna

Środa

Czwartek – 05.12.2019 r. – Niwy

Piątek – 06.12.2019 r. – Grudna, ul. Strumykowa

Sobota – 07.12.2019 r. – ul. Cicha, Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina,

 1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej buduje w Kaszewicach Dom opieki dla ludzi starszych. Zostanie on oddany do użytku w przyszłym roku jako Wotum Wdzięczności Bogu za 100-lecie Łódzkiej Diecezji. Oczekując na Narodzenie Pana pomóżmy przygotować Mu miejsce swej Eucharystycznej obecności w kaplicy tego Domu. Możemy to uczynić pobierając ze stolika pod chórem blankiet-cegiełkę i dokonując wpłaty dowolnej Ofiary na podane konto Caritas. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas w Drzewocinach zaprasza osoby samotne i rodziny do wspólnego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia i zabawy sylwestrowej w terminie 22 grudnia – 4 stycznia. Informacje i zgłoszenia w siedzibie Caritas w Łodzi.
 1. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 2. Składamy podziękowanie za złożone dziś w ramach tacy gospodarczej ofiary.
 3. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam lepiej przeżywać czas adwentu. Niedziela podejmuje temat czekania, które ma sens. Gość Niedzielny stawia nam proroka Izajasza jako pierwszego adwentowego przewodnika. Jest do nabycia  dodatkowo specjalny numer tygodnika rodzin katolickich Żródło poświęcony tematowi Eucharystii. Prenumeratorzy mogą odebrać grudniowy numer Różańca i Tak Rodzinie.
 4. W minionym tygodniu przeszedł do wieczności śp. Tadeusz Kubik. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram