Ogłoszenia parafialne – 17 listopada 2019r

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi III Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji posłuchajmy słowa ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia:

„Drodzy Siostry i Bracia, Przed nami kolejny Światowy Dzień Ubogich, który przypada w niedzielę 17 listopada. W Łodzi zaczęliśmy go już przedwczoraj od wspaniałego koncertu symfonicznego, zagranego dla ludzi ubogich w łódzkiej filharmonii przez artystów światowej sławy. Kolejne dziewięć dni zostało szczelnie wypełnionych wielorakimi inicjatywami na rzecz potrzebujących, podejmowanymi przez wiele różnych środowisk, zjednoczonych wyobraźnią miłosierdzia. Dzień (a właściwie: TYDZIEŃ) Ubogich w myśli jego inicjatora – papieża Franciszka stanowi swoistą bramę do uroczystości Chrystusa Króla obchodzonej w następną niedzielę, 24 listopada. Przesłanie Ojca świętego jest jasne: nie wkładajcie na głowę Chrystusa koron ze złota i drogich kamieni, jeśli wcześniej nie chcecie założyć na Jego gołe plecy ciepłej koszuli! Nie złoćcie Mu kielichów, jeśli nie chcecie Mu podać szklanki herbaty. Nie klękajcie przed Chrystusem-Wielkim Królem, jeśli nie uszanowaliście Go, gdy stanął przed wami jako „najmniejszy” z potrzebujących. Również w tym roku Światowy Dzień Ubogich chcemy przeżyć w duchu Orędzia skierowanego do nas z tej okazji przez papieża Franciszka. Nosi ono tytuł: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. To zdanie, zaczerpnięte z Psalmu, musi być przez nas przeczytane jako Boża OBIETNICA złożona ubogim. Bóg obiecuje im, że ich „ufność” – ich nadzieja na zmianę, na poprawę sytuacji, na doświadczenie dobra – ich nie zawiedzie! Bóg jest po ich stronie! To im jako pierwszym obiecuje swoje Królestwo – już TUTAJ, nie dopiero w szczęśliwej wieczności: „błogosławieni (tzn. szczęśliwi) ubodzy w duchu, albowiem ich JEST Królestwo Niebieskie”. Stańmy po stronie Boga! A to znaczy: stańmy po stronie ubogich i potrzebujących. Stańmy szczególnie w tym tygodniu. A potem w codzienności. Zapraszam Was do konkretnych i hojnych działań, których znakiem jest „charytatywna tytka” organizowana w każdej parafii. Zapraszam też na wspólne świętowanie Dnia Ubogich w łódzkiej katedrze, w niedzielę – 17 listopada o godz. 12.30. Niech nas połączy wyobraźnia miłosierdzia. I CZYN MIŁOSIERDZIA!” abp Grzegorz Ryś.

Bardzo serdecznie dziękujemy za dary serca złożone w obficie wypełnionych torbach z produktami, które będziemy przekazywać potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z racji Światowego Dnia Ubogich.

1. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Rodziny Różańcowej, a o godz. 16.15 modlitwa różańcowa za chrześcijan na Bliskim Wschodzie – „Różaniec za braci”.

2. 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy członków chóru parafialnego, scholii i orkiestry strażackiej na Mszę św. w piątek o godz. 17.30 podczas której będziemy się modlić w intencji tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Z tej racji także w niedzielę 24 listopada, schola dziecięca Boże Nutki zaprasza na krótki koncert po Mszy św. o godzinie 10.00

3. Za tydzień w ostatnią niedzielę rolu liturgicznego będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo adoracyjne – Wieczór Uwielbienia.
  1. W dniach od 28 grudnia do 1 stycznia, we Wrocławiu odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci ze wspólnoty Taize z Francji. Co roku tysiące młodych w wieku od 16 do 35 lat przybywają na takie spotkania by szukać umocnienia w modlitwie przez piękno śpiewu i głębię ciszy, by wracać do źródeł wiary i braterstwa. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Wrocławia. Osoby zainteresowane zapraszamy na modlitwę w duchu Taize, w poniedziałek 25 listopada o godz. 18.00  do domu parafialnego. Zapisy trwają tylko do końca listopada.

2. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć tradycyjne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Poświęcimy także opłatki na stół wigilijny, które siostry będą roznosić do naszych domów.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tomasza Sikorskiego. Wieczny odpoczynek…