Ogłoszenia parafialne – 10 listopada 2019r

1. Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętym wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.
  1. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 10.00 następnie  program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej.
  1. Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi założyła  bł. Maria od Męki Pańskiej. 15 listopada przypada 115 rocznica jej śmierci. Zapraszamy do zapoznania się z tą postacią i do wspólnej modlitwy za jej wstawiennictwem w kościele w najbliższy piątek od godz. 16.30.
  1. III Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 17 listopada. Możemy włączyć się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, wypełniając papierowe torby, które można pobrać pod chórem, żywnością lub artykułami chemicznymi i przekazując potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieś z powrotem do kancelarii parafialnej. Zebrane w ten sposób dary zostaną rozdane ubogim w parafii.
  1. W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w poświęceniu przez ks. abpa Grzegorza Rysia nowego ołtarza. Posłuchajmy treści dekretu, który dokumentuje urzędowo to wydarzenie: „Na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego i dla dobra duchowego wiernych zgodnie z kanonem 1237 Kodeksu Prawa Kanonicznego dziś, to jest 3 listopada 2019 r. w obecności duchowieństwa i wspólnoty parafialnej dokonałem uroczystego poświęcenia ołtarza w kościele Narodzenia NMP w Szczercowie. Wszystkim, którzy będą się modlić w tym kościele i na ołtarzu składać Najświętszą Ofiarę powierzam Opatrzności i wstawiennictu Najświętszej Maryi Panny. Z pasterskim błogosławieństwem: Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś”.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą.  W Uroczystość Wszystkich Świętych wsparliśmy kleryków WSD w Łodzi ofiarą 1250 zł. zbieraną na cmentarzu. Podjęliśmy starania o uzyskanie dofinansowania na podjęcie prac konserwatorskich przy kaplicy św. Barbary.

2. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W bieżących numerach przeczytamy o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość oraz o współczesnych męczennikach za wiarę w Chrystusa.
  1. W ostatnich dniach Pan Bóg powołał do wieczności: Tomasza Włodarczyka, Teresę Kwiatkowską i Stanisława Stępnika.  Wieczny odpoczynek…

Modlitwa za prześladowany Kościół

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,

pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć

w cierpieniu Twego Syna,

wzmocnij nasze Siostry i Braci,

którzy z powodu swej wiary

są prześladowani.

Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,

aby w każdym ucisku

pokładali w Tobie całą swą ufność,

a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.

Podaruj im radość z uczestnictwa

w ofierze Chrystusa

i obdarz pewnością, że ich imiona

są zapisane w Księdze Życia.

Daj im siłę do naśladowania Chrystusa,

która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża,

a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.

Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.