Ogłoszenia parafialne – 20 października 2019 r.

1. Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Modlitwa różańcowa tego tygodnia będzie ofiarowana za wszyskie dzieła misyjne Kościoła. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie misjonarkę z Korei s. Marię FMM. Za chwilę wysłuchamy jej świadectwa z prawie 30 letniej pracy na misjach. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na potrzeby misji.
  1. Parafia nasza otrzymała podziękowanie – Dyplom Wdzięczności za przekazanie ofiary na pojazdy misyjne w wysokości 1200 złotych w ramach Akcji św. Krzysztof 2019 – 1 grosz za 1 km. szczęśliwej jazdy, które składaliśmy przy lipcowym poświęceniu pojazdów. Wdzięczni misjonarze w każdą pierwszą sobotę miesiąca ofiarują Msze święte i modlitwę w intencji wszystkich Ofiarodawców.
  1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
  1. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię wznawiamy Spotkania Biblijne. W każdą sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na refleksję nad Ewangelią.
  2. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kartek wypominkowych. W przyszłą niedzielę po mszach św. nasi ministranci będą rozprowadzać znicze.
  1. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu możemy przeczytać m.in.: o świętych rodzicach świętego Jana Pawła II, o ks. Jerzym Popiełuszko, o trwającym synodzie dla Amazonii oraz o posłudze polskich misjonarzy.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Sobaniec.  Wieczny odpoczynek…