Ogłoszenia parafialne – 13 października 2019 r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Wstańcie. Chodżmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dzisiaj do puszek na ten wzniosły cel.
  2. Zapraszamy na procesję różańcową ulicami Szczercowa dzisiaj w 102 rocznicę zakończenia objawień w Fatimie. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy z kościoła z  figurą Pani Fatimskiej, aby rozważać tajemnice różańca św. Przez swój udział w tym nabożeństwie damy świadectwo naszej wiary i umiłowania modlitwy różańcowej. Naszą modlitwę zakończymy przy pomniku św. Jana Pawła II. Zachęcamy jednocześnie do włączenia się do Kół Żywego Różańca, które mają swoje spotkania w trzecie  niedziele miesiąca po mszy św. o godz. 10.00. Chcemy utworzyć nowe koło różańcowe dla rodziców modlących się za swoje dzieci. Prosimy chętne osoby, które chcą odmawiać codziennie jeden dziesiątek różańca, aby zgłosiły się w zakrystii bądz kancelarii. Modlitwa w ramach koła różańcowego przynosi większe owoce.
  3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otoczmy naszymi modlitwami. Tego dnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących sie do I Komunii św. o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
  4. We wtorek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  5. W piątek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. W ostatnim czasie naprawiono blaszane pokrycie wież naszego kościoła. Pozostały jeszcze do naprawy inne miejsca dachu i istalacja odgromowa. Po poświęceniu nowych konfesjonałów możemy już w nich się spowiadać. Zapłaciliśmy za nie 50 tys. zł. Do kaplicy św. Barbary sporządzany jest obecnie na podstawie wyników badań projekt budowlany niezbędny do rozpoczęcie jakichkolwiek prac remontowych.
  9. Polecamy lekturę prasy katolickiej w której znajdziemy opis aktualnych wydarzeń z życia Kościoła i świata.