Ogłoszenia parafialne – 6 października 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, umacniamy naszą wiarę. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. W zakrystii można nabyć nowe różańce.
  2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca naszej archidiecezji do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 12 października pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd.
  3. Zapraszamy na procesję różańcową ulicami Szczercowa w przyszłą niedzielę – 13 października. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej i przejdziemy, rozważając tajemnice różańcowe, nastepującymi ulicami: św. Floriana, Pułaskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Kopernika, Akacjową, Lipową, Kilińskiego.  Prosimy zabrać ze sobą świece i lampiony a dla większego bezpieczeństwa, ubierzmy odblaskowe kamizelki.
  4. Dziś po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla uczniów I klas szkół ponadpodstawowych przygotowyjących się do bierzmowania. W najbliższy piątek 11 października zapraszamy na spotkanie modlitewne o godz. 20.00. Owocne przyjęcie sakramentów wymaga odpowiedniego przygotowania i dojrzałości dlatego oprócz niedzielnej Mszy św., katechezy w szkole potrzebne są spotkania w parafii pogłębiające wiarę.
  1. Uroczyste poświęcenie nowych konfesjonałów odbędzie się w najbliższą środę na mszy św. wieczornej. Dokona tego ks. Tomasz Falak, archidiecezjalny Ojciec duchowny księży.
  2. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”.
  1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszych numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego i Idziemy przeczytamy między innymi o ogromnej mocy Różańca i o ekologii.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Tradycyjnie w Dzień Papieski odbywa się zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii panią Lucynę Januszewską, która pracuje w Bełchatowie udzielając porad i wsparcia dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu i internetu. Po mszy św. skieruje do nas swoje słowo.