Ogłoszenia parafialne – 29 września 2019r

1. Dzisiaj z racji 123 rocznicy śmierci czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej o godz. 11.30 się na parafialnym cmentarzu w Parznie rozpocznie się widowisko pt.: ”Święta Pani z Parzna”.
  2. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 16.30. W poniedziałki i środy zapraszamy szczególnie dzieci a w piątki młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki przybliżające historię wizerunku Królowej Różańca Świętego z Pompejów, wraz ze wszystkimi tajemnicami Różańca.
  3. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Papież Franciszek ogłosił ten szczególny czas, aby bardziej rozbudzić naszą świadomość misyjną i ożywić misyjne powołanie i służbę dziełu misyjnemu Kościoła. Z tej okazji gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Stefana Majewskiego, który pochodzi z parafii Buczek a od 18 lat posługuje jako misjonarz na Ukrainie.
  1. Rodzina franciszkańska na całym świecie, do której należą także siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, zgodnie z wielowiekową tradycją, spotyka się w wigilię wspomnienia św. Franciszka na nabożeństwie zwanym “Transitus”; upamiętnia ono śmierć Biedaczyny z Asyżu. Nasze siostry zapraszają na takie nabożeństwo w czwartek 3 października o godz. 19.30.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele. Godzina święta o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Mozliwość spowiedzi podczas adoracji od godz. 15.00. Do chorych udamy się przed południem. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa różańcowego.
  3. Spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się dziś po mszy św. o godz. 17.00. Autokarowa pielgrzymka na spotkanie Rodziny Różańcowej w Częstochowie wyruszy w przyszłą niedzielę 6 października o godz. 7.30.
  4. Wznawiamy w pierwsze środy miesiąca katechezy dla dorosłych. Najbliższe spotkanie 2 października po mszy wieczornej w Domu Parafialnym.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o sekrecie nowenny pompejańskiej. Niedziela publikuje wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. Gość Niedzielny pisze o akcji ofiarowania modlitwy różańcowej za kapłanów.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Lucjana Staszczyka i Mariannę Dłubak. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…