Ogłoszenia parafialne – 22 września 2019r

1. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III i dla ich rodziców w związku z rozpoczęciem przygotowań do I Komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla uczniów klas VII, VIII i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych i ich rodziców w związku z sakramentem bierzmowania.
  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00 i modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  3. Wszystkie dzieci, które chcą się włączyć we wspólne śpiewanie w naszym kościele serdecznie zapraszamy na próby parafialnej scholki „Boże Nutki” w każdą sobotę o godzinie 11.00 do Domu Parafialnego. Zachęcamy także chłopców do poszerzenia grona ministrantów. Siostry zapraszają na wspólny wyjazd na jednodniowe warsztaty muzyczne dla dzieci organizowane w Łodzi przez wspólnotę „Mocni w Duchu” w sobotę 19 października.
  4. Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. W przyszłą niedzielę 29 września będziemy gościć w naszej parafii ks. Stefana Majewskiego misjonarza, pracującego na Ukrainie, który będzie głosił Słowo Boże i zbierze ofiary na wsparcie katolików, którym posługuje od wielu lat.
  5. Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza w sobotę 28 września do Piotrkowa Tryb., do kościoła p.w. Św. Jakuba do udziału we Mszy św., podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej fary do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00. Będzie im przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko.
  6. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w swoich miejscowościach. W Szczercowie spotkajmy się przy kapliczce na początku ul. Cmentarnej w sobotę o godz. 15.00.
  7. Spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00.
  1. W tych dniach będziemy obchodzić 123 rocznicę śmierci czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej – wielkiej polskiej mistyczki, propagatorki wiary i polskości. W niedzielę 29 września o godz. 11.30 się na parafialnym cmentarzu w Parznie rozpocznie się widowisko pt.: ”Święta Pani z Parzna”. Po przejściu do kościoła sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego. Na zakończenie odbędzie się rodzinny piknik, do którego przygrywać będzie góralska kapela. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w naszym sąsiedztwie.
  1. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 6 października. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: Gość Niedzielny zawierający rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. Przewodnik Katolicki pisze o komunikacji z osobami niepełnosprawnymi. Niedziela podejmuje temat miłości małżeńskiej umocnionej sakramentem małżeńtwa.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Halinę Bąkowską.  Wieczny odpoczynek…
  2. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 16.30