Ogłoszenia parafialne – 15 września 2019r

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową Narodzenia NMP połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Serdecznie dziękujemy za modlitwę podczas 40 – godzinnego nabożeństwa adoracyjnego oraz za liczny udział w sumie odpustowej. Dziękujemy szczególnie tym, którzy włożyli niemały trud w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, upiekli chleby i ciasta. Dziękujemy asyście, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, orkiestrze i strażakom. Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Łodzi.
  2. Kościół przeżywa dzisiaj dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce IX Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem. 18 września przypada święto patrona dzieci i młodzieży w Polsce – śwStanisława Kostki. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w szkole. Pobłogosławimy ich na trud zdobywania wiedzy.
  1. W sobotę 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – patrona ks. Mateusza. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Solenizanta.
  1. W nowym roku rozpoczynamy przygotowania do sakramentów: I Komunii św. i bierzmowania. Msza św. i spotkanie dla uczniów klas III i dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 22 września o godz. 10.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII, VIII i pierwszych klas szkół ponadpodsta-wowych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie.
  1. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci do poszerzenia grupy ministrantów i scholi istniejących przy naszej parafii.
  1. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 6 października. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  1. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary składamy podziękowanie. Bóg zapłać.