Ogłoszenia parafialne – 18 sierpnia 2019r

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam Jeremiasz, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele. Dziś o godz. 16.15 modlitwa różańcowa za chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  1. W sierpniu częściej nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w przyszły poniedziałek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Na jej odpust wędrują na Jasną Górę pielgrzymi. W czwartek ok. 11.30 dotrze do nas 39 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać w kancelarii. Tradycyjnie do plecaka intencji, który znajduje się na bocznym ołtarzu można dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 11.40 i przerwie obiadowej trwającej do 13.30. Wieczorem natomiast o godz. 18.30 przybędzie na nocleg Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. O godz. 20.00 pielgrzymi będą mieli modlitewne czuwanie w kościele, a w  piątek o godz. 6.00 mszę po której wyruszą w dalszą drogę. Otrzymaliśmy informację, że tej porannej mszy będzie przewodniczył ks. arcybiskup Grzegorz Ryś, który będzie pielgrzymował wraz z pątnikami z Aleksandrowa na Jasną Górę.
  1. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dzisiaj odbywają się u nas, w ramach Dni Szczercowa – Gminne Dożynki. O godz. 13.30 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  1. Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór do swoich jednostek organizacyjnych młodzież w wieku od 15 do 18 lat. Za pośrednictwem OHP młodzież ma szansę ukończyć szkołę jednocześnie przyuczając się do wybranego zawodu. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.
  1. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.