Ogłoszenia parafialne – 4 sierpnia 2019r

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  1. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca – nabożeństwo adoracyjne po mszy św. o godz. 10.00.
  1. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00  i 18.00.
  1. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna swoją posługę w naszej parafii s. Anna Antkowiak, którą bardzo serdecznie witamy. Siostra będzie pełnić funkcję organistki.
  1. Sierpień to czas pielgrzymowania na Jasną Górę. W najbliższą sobotę 10 sierpnia przybędą do naszej parafii na nocleg, ok. godz. 18.00, pielgrzymi diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Otwórzmy przed strudzonymi pątnikami swoje domy i serca, okazując im chrześcijańską gościnność.
  1. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej, która po raz 39 będzie pielgrzymować na Jasną Górę pod hasłem: „Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Chętni mogą się zgłaszać codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00. Zachęcamy, aby jak najliczniejsza grupa z naszej parafii wyruszyła na pielgrzymkowy szlak.
  1. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  1. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim przeczytamy o samotności osób starszych. Niedziela podejmuje temat: Dlaczego nas nienawidzą.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w ramach tacy gospodarczej. W przyszłą niedzielę taca na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.
  2. W minionym tygodniu zmarła śp. Jadwiga Gadomska. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…