Ogłoszenia parafialne – 21 lipca 2019 r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka.
  1. Z racji przypadajacego w czwartek wspomnienia św. Krzysztofa obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Dziś po każdej mszy św. odbywa się obrzęd poświęcenia pojazdów i ich użytkowników. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Wesprzyjmy także polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez złożoną przy poświęceniu ofiarę w misyjnej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.
  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za chrześcijan w Syrii – Różaniec za braci dziś o godz. 16.15.
  1. Solenizantom i jubilatom, a wsród nich siostrze Czesławie, życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
  1. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego – o codziennych problemach księży i o tym, dlaczego potrzebują naszego zrozumienia.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 22 VII – św. Maria Magdalena
  • 23 VII – św. Brygida. Żyjąca w XIV w. szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga, polska księżna, a następnie siostra klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy, pierwszy męczennik wśród Apostołów,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Przybyła i Reginę Mysiak. Wieczny odpoczynek…